info@sunshineizm.com
0232 999 888 0

BİZ KİMİZ?

BİZ KİMİZ?

BİZ KİMİZ?Tarihçe

SUNSHINE ACADEMY, 2011 yılında EGE ÜNİVERSİTESİ İngilizce Okutmanı Oğuz Can Güçlü tarafından kurulan ve eğitimi destekleyici akademik çözümler bulmayı kendine hedef biçen bir kurumdur. 2011 yılından günümüze kadar modüler eğitim çözümleri ve İzmir'de tek olan akademisyen çözüm ortakları ile ayrıcalık yaratarak katılımcılarına akademik eğitim danışmanlığı veren bir kurumdur. Sunshine Academy geniş akademisyen kadrosu ile okul öncesinden yetişkinlere kadar destek verebilmektedir. Akademisyen kurucumuz Oğuz Can Güçlü liderliğinde araştırmacı akademisyenlerimiz ile tüm katılımcılarımıza hedeflerine en etkili şekilde en kısa zamanda ulaşabilmeleri için çağdaş eğitim sistemlerine uygun olarak yardım edebilmekteyiz.

 

SUNSHINE ACADEMY'nin akademisyen kadrosu neden mi farklı?

Çünkü;

Sunshine Academy'de bir öğretmen, öğrencisinin akademik yönden beslenmesinin yanında soran, sorgulayan, araştıran, okuyan, öğrenmeyi seven, kendisini sürekli yenilemeyi ilke edinen, hayata çok yönlü bakabilen, hayallerine yürüme cesareti olan, yeteneklerinin farkında bir dünya insanı olması için ona itici güç, motivatör, mentör, yol gösterici olabiliyorsa bu öğretmen kaçınılmaz olarak iz bırakıyordur.

Pozitiftir: Sınıfta, bahçede, meslek hayatının her anında hatta özel yaşamında pozitif tutumlar benimser. Hatayı anlayışla karşılar, övgüyü eksik etmez. Sakindir, sabırlıdır, her durumda olgunluğunu ve pozitif yaklaşımını korur.

Liderdir: Adeta bir orkestra şefidir. Bireysel farklılıkları olan öğrencilerini öğrenmeye motive edecek eğitim ortamları sağlar. Onlara yanıtları değil, yanıt arama arzusu verir. Farklı kültürlerden, beceri düzeylerinden ve akademik kapasitelerden öğrencilerin, birlikte uyum içinde zaman geçirmelerini, birlikte öğrenmelerini sağlarken çıtayı yüksek tutar, ancak ulaşılabilecek, doğru hedefler koyar.

Saygı gösterir: Etik değerler çerçevesinden ayrılmaz. Tutarlı davranır. Öğrencilerini dinler. Onları birey olarak kabul eder, gerektiğinde özür diler, teşekkür etmesini de, rica etmesini de bilir. Sınıfta karşılıklı bir güven ortamı oluşturur.

Değişir, değiştirir: Gelişime açıktır, fark yaratmaya değer verir. Mesleğinin, öğrencilerin, velilerin ihtiyaçlarının ve beklentilerinin dünyadaki her şey gibi değiştiğini bilir, değişime ayak uydurur, hatta değişime liderlik eder, değişimi motive eder. Öğrencilerine bu konuda rol model olur. Onların çocuk yanlarını törpülemeden, yaratıcılıklarını içlerinden geldiği gibi yaşamaları için ortam hazırlar.

Eğlenmeyi bilir: Çocuklar ve gençlerle birlikteyken, onlar gibi eğlenmeyi bilir. Öğrencilerinin beğenilerini, eğlence anlayışlarını ve ilgi alanlarını izler; ortak dil geliştirebilir. Esprilidir, işini ciddiye alırken de sınıfın eğlenmesini sağlayabilir.

İletişimi güçlüdür: Kendini doğru ifade edebildiği gibi, öğrencilerinden ve velilerden geri bildirim alır. Eleştirilere ve yorumlara daima açıktır. Onları dinlediğini, önemsediğini, anladığını gösterir. Kontrolü elden bırakmaz ancak sınıfın fikrini önemser ve uygun adımlar atmaktan çekinmez. Güven ortamı oluşturur.